otrdiena, 2014. gada 7. janvāris

Žāvēti augļi brendijā

Žāvētos augļus brendijā var baudīt gan kopā ar desertu - krēmu, pudiņu, saldējumu, gan pievienot tējai vai citam karstam dzērienam. Un ne tikai - burciņa ar "iereibušiem" augļiem var būt lieliska un neparasta dāvana draugiem.


Katram ir iespējas izveidot savu garšu un smaržu salikumu, izmantojot dažādus žāvētos augļus. Pagatavošanai izmantoju ābolus, dateles, godži ogas, rozīnes, melnās plūmes, ķiršus, aprikozes, cukuroto ingveru un mandeles.
Žāvētos augļus un riekstus saliek burciņās. Liekot augļus, tos nevajadzētu kārtot pārāk blīvi, jo tie šķidrumā piebriedīs. 
Sīrupa pagatavošanai piecām 0,5 l burciņām ņēmu 300 ml ūdens. Tam pievienoju 250 g cukuru un garšvielas, paredzot katrai burciņai pa 1 kanēļa standziņai,1-2 krustnagliņām un kardamona pākstij. Ja vēlas, sīrupam var pielikt arī kādu anīsa zvaigzni.


Šķidrumu uz lēnas uguns maisot karsē, līdz cukurs pilnībā izkusis. Tad garšvielas izņem no sīrupa un saliek pa burciņām, bet sīrupu pārlej augļiem. Kad sīrups atdzisis, katrā burciņā ielej brendiju - tik daudz, lai augļi būtu pārsegti. Burciņas aizvāko un atstāj ievilkties. Lai garšas un smaržas savstarpēji "saspēlētos", vajadzētu vismaz vienu nedēļu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...