otrdiena, 2013. gada 19. novembris

Sāļā kārtainās mīklas kūka ar biezpienu un krabju nūjiņām

Kūka, kas noteikti iederēsies svētku galdā!
Kūka ne tikai garšo labi, bet tai var būt arī vairākas variācijas - krabju nūjiņu vietā pildījumā var likt garneles, lasi, ikrus. Zivju vietā lieliski der šķiņķis, vārīta vai sautēta liellopa gaļa, kūpināta vista, sēnes vai dažādi dārzeņi. Arī biezpienu var aizstāt ar svaigo sieru vai kefīra vietā izmantot saldo krējumu. Izvēle katra ziņā! 
Es piedāvāju variantu kūkai, kādu to garšoju pirmajā reizē. Kūku bija pagatavojusi mana draudzene Dace, kura ir īsts speciālists sāļo kūku cepšanā. Visu cieņu!


Nepieciešams:
250 g kārtainā bezrauga mīkla
400 g biezpiens /man 200 g vājpiena un 200 g pilnpiena/
250 g krabju nūjiņas
sāls vai citas garšvielas pēc izvēles
dilles
kefīrs /vai bezpiedevu jogurts/
dekorēšanai mazsālīts vai kūpināts lasis
Pagatavošana:
Ja izmanto saldēto mīklu, to atlaidina un izveltnē iespējami plānu, liek uz plātī ieklāta cepampapīra, sadursta ar dakšiņu un cep 180C ~15 minūtes vai līdz zeltaini brūnai krāsai.
Biezpienu saberž, liek klāt sīki sagrieztas krabju nūjiņas, sakapātas dilles, pēc garšas sāli. Visu kārtīgi sajauc un pievieno kefīru vai jogurtu tik daudz, lai masa nebūtu sausa un drupana.
Pēc tam kārto kūku - kā pirmo kārtu apakšā liek mīklas plāksni, tad biezpiena masu, pēc tam atkārto, kā pēdējo kārtu liek biezpiena masu. Kūku vismaz uz pāris stundām', vislabāk - uz nakti, liek vēsumā.
Pasniedzot rotā ar laša ruletītēm un diļļu zariņiem.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...