trešdiena, 2013. gada 14. augusts

Ķirbja un burkānu zupa ar pesto

Šoreiz ievads garāks kā citkārt. Iemesls tam nebūs pati lielā oga ķirbis.
Par ķirbjiem, domāju, nav ko daudz stāstīt, un laikam nevajag ar - pat, ja to visi nav pagaršojuši, tāpat katram ir savs viedoklis. Bet vai to pašu var teikt par ķirbju ziediem? Diezin vai. Tāpēc padalīšos ar jums vienā kulinārā eksperimentā ar ķirbju ziediem, tik skaistiem un pagaršot vilinošiem. Stāstu man uzticēja Sarmīte, ar kuru kopā piedzīvots, pārdzīvots un izdzīvots tik daudz notikumu, ka pat nesākšu tos uzskaitīt, būtu garumgarais saraksts :) Piebildīšu vien to, ka ne viena, ne otra profesionāli neesam saistītas ne ar bioloģiju, ne dārzkopību vai ko tamlīdzīgu. Tāpēc arī, iespējams, eksperimenta rezultāts bija jaunatklājums.

Te tad nu būs Sarmītes stāsts par ķirbju ziediem:
"Man dārzā ļoti skaisti zied ķirbji, nu tādiem ziediem, ka taupīgam cilvēkam un estētam vienlaikus uzreiz rodas doma - kā būtu, ja apēstu? Smarža ziediem ir burvīga, nekad nebiju ostījusi, bet - tiešām, maiga, nedaudz pikanta, ļoti jauka.
Man ir viena garšīga recepte - sutināti spināti ar turku zirņiem kokosriekstu piena mērcē, un tad nu es iedomājos šo recepti pielietot, tikai bez spinātiem, bet ar ķirbju ziediem.
Mājās gan nebija kokosriekstu piena, bet bija skaidiņas, tās iemērcu sojas pienā (piebilde - Sarmīte šobrīd uzturā nelieto govs pienu), viss pārējais - ķiploki, ingvers, garšvielas.
Nu ko, ēdiens tāds, kurš daudz laika un izveicības neprasa, skat, es jau pie galda. Pirmais ķirbju zieds tāds...vēl karsts...ooo, tāds...rūgtens? Ups, blakus esošie turku zirņi...rūgteni, nu labi, drusciņ, var jau ēst. Bet vispār manī jau sāks strauji rasties sliktas aizdomas par to, ka es palikšu bez pusdienām...
Nu labi. Otrais zieds... rūgts, arī trešais, bet jau nenormāli rūgts un viss pārējais arī!"

Lieki piebilst, kur pusdienas nonāca...
Tālākā ziedu izpēte parādīja, ka rūgtums nāk no vīrišķajiem jeb tukšajiem ziediem, rūgts ir paša zieda viducītis, kur ziedputekšņi. Iespējams, ka tos izņemot, ziedlapas var izmantot kulināriem eksperimentiem. Tāds, lūk, stāsts. Varbūt vēl kādam tas izrādīsies noderīgs.

Zupai rūgtuma nav, to var droši gatavot un cienāties.
Vajadzīgs būs:
~300 g ķirbis
2 burkāni
1 ēdamkarote sviests
100 ml saldais krējums
sāls, pipari, 
garšvielas pēc izvēles
Pagatavošana:
Ķirbi un burkānus notīra, sagriež gabaliņos un sautē uz vidējas uguns sviestā ~ 10 minūtes. Pēc tam pielej karstu ūdeni tik daudz, lai dārzeņi pārklāti, uzvāra un gatavo līdz tie mīksti. Man vēl bija puse no neliela ziedkāposta, es to sadalīju rozetēs un pievienoju zupai, kad ūdens bija uzvārījies.
Tad ar blenderi zupu sablendē viendabīgā biezenī, pielej saldo krējumu, pieber sāli un piparus, garšvielas. Katliņu liek atpakaļ uz uguns un uzkarsē. 
Pasniedzot zupā ieliek pesto. Man gan nebija pesto tā klasiskajā izpratnē. Tā vietā izmantoju ļoti garšīgu maisījumu no sablendētiem pētersīļiem, ķiplokiem un augu eļļas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...