otrdiena, 2013. gada 11. jūnijs

Sparģeļu un rikotas tarte

Iesākums visam bija kārdinošās sparģeļu receptes no Lindas virtuves. Nākošais solis - atrast recepti, kas būtu jau pārbaudīta, tātad ar zināmu garantiju, pietiekami vienkārša un tās pagatavošanā izmantojami Latvijā pieejamie produkti. 
Izvēlējos Gino D'Acampo recepti. Kā saka pats šefpavārs - Itālijā, bet it īpaši Ziemeļitālijā, gatavot sparģeļus ar kārtaino mīklu ir sena tradīcija un ar šo recepti viņš esot iekarojis savas nākamās sievas sirdi. Ak, cik romantiski!


6 tartēm:
500 g saldēta kārtainā bezrauga mīkla
200 g rikotas biezpiens
25-30 g cietais siers
6-8 kaltēti tomāti eļļā /eļļu notecina/
18 sparģeļi
sāls, pipari
olīveļļa
Pagatavošana:
Man tuvākajā veikalā bija nopērkama tikai Maximas Favorit kārtainā bezrauga mīkla un iepakojumā tā jau sadalīta 6 plāksnēs. Rezultātā tas izrādījās labs variants, jo plāksnes izmērs bija atbilstošs. Ja izmanto citu mīklu, tad to sagriež taisnstūra gabalos apmēram 11-12 cm x 16-17 cm.
Mīklu mazliet atkausē, ar naža neaso malu ~1 cm attālumā no malas gandrīz līdz apakšai mīklā ievelk taisnstūri. Plāksnes saliek uz plātī ieklāta cepampapīra un cep 180C 10-15 minūtes - līdz mīkla ir pacēlusies un sāk mainīt krāsu. Izņem no krāsns, nedaudz atdzesē un ar dakšiņu viegli iespiež vidus daļu.
Pildījumam sajauc rikotu ar rīvētu cieto sieru, pievieno mazos gabaliņos sagrieztus tomātus, sāli un piparus. Sparģeļus noskalo un nogriež augšējo daļu - tik daudz, lai to varētu ielikt tartes viducī.
Tartes vidū liek rikotas maisījumu, virsū, viegli piespiežot kārto sparģeļus. Pārslaka ar olīveļļu un cep vēl 20 minūtes.
Pasniedz karstu vai atdzesētu līdz istabas temperatūrai kopā ar zaļajiem salātiem.
Vai ar vēsu baltvīnu :)

 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...