ceturtdiena, 2013. gada 27. jūnijs

Šokolādes biezpiena pīrāgs ar ķiršiem

Kad esmu par kaut ko satraukusies, sakreņķējusies vai kādā citā tamlīdzīgā nervozā stāvoklī, pietiek ar mazu gabaliņu šokolādes un kļūst nesalīdzināmi labāk. Bet šokolādes vietā var arī kādu pīrāga gabaliņu. Un šis šokolādes pīrāgs nu noteikti uzlabos omu.
Pīrāgam var izmantot gan svaigus, gan saldētus, gan konservētus ķiršus. Es gatavoju ar konservētajiem, bet, ja ņem saldētus, tos vispirms jāatkausē.


Nepieciešams:
400-500 g ķirši bez kauliņiem
šokolādes mīklai:
100 g tumšā šokolāde
100 g sviests
2 olas
120 g cukurs
2,5 ēdamkarotes ar kaudzi milti
šķipsniņa sāls
biezpiena masai:
500 g mitrs biezpiens /man - igauņu rikota/
2 olas
150 g cukurs
2 ēdamkarotes kartupeļu ciete
1 tējkarote vaniļas ekstrakts
Pagatavošana:
Šokolādi salauž gabaliņos, sviestu sagriež, visu saliek bļodā un ūdens peldē izkausē. Kad šokolāde un sviests izkusuši, pievieno cukuru un sajauc, pēc tam piesit olas, pievieno šķipsniņu sāls un miltus, vēlreiz visu sajauc. Karstumizturīgā formā /man formas izmērs 25x15 cm/ ieklāj cepamo papīru un izlej šokolādes mīklu.
Pagatavo biezpiena masu - biezpienu saspaida ar dakšiņu. Pa vienai piesit olas, sajauc, pievieno cukuru, vaniļas ekstraktu un kartupeļu cieti. Kārtīgi visu sajauc, lai veidojas viendabīga masa.
Biezpiena masu pārlej šokolādes pamatnei, virsū saliek ķiršus un nedaudz tos iespiež biezpiena masā
Cep 180C 40-45 minūtes, pilnībā atdzesē un sagriež gabalos.

Pīrāgam neizlietoju visus ķiršus un no atlikušajiem kopā ar sīrupu pagatavoju ķiršu mērci. Vispirms atlej apmēram pusi krūzītes no sīrupa, pārējo lej katliņā kopā ar ķiršiem un uz mazas uguns karsē. Krūzītē sīrupam klāt piejauc pusēdamkaroti vai vairāk /atkarībā no sīrupa daudzuma/ kartupeļu cietes un pēc tam maisījumu lej klāt sīrupam katliņā. Maisa līdz sīrups sabiezē, ņem nost no uguns un atdzesē.
Mērci var pagatavot arī no saldētiem ķiršiem  - tiem tikai jāpieber apmēram pusglāze cukura un karsē uz mazas uguns. Ja mērci vēlas biezāku, pievieno aukstā ūdeni iejauktu kartupeļu cieti un maisa, līdz sabiezē.
Atdzesētu mērci pārlej pīrāgam un bauda...

2 komentāri:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...