otrdiena, 2013. gada 26. marts

Kūka Napoleons

Šī nu reiz IR īpaša kūka. Tāpēc, ka parasti jau tiek cepta vai nu īpašam notikumam vai īpašam cilvēkam.
Un vēl šī kūka īpaša ar to, ka ilgāk stāvot, tā paliek tikai garšīgāka. Tā kā parīt man ir vārda svētki, kūku cepu jau šodien. Lai līdz svētku dienai tās garša kļūst pati pilnība :)


Kūkai 23 cm diametrā nepieciešams:
600 g milti
400 g sviests
1 ola
glāze ūdens
1 ēdamkarote galda etiķis
Pagatavošana:
Vispirms pagatavo mīklu - lielā bļodā izsijā miltus, pievieno gabaliņos sagrieztu aukstu sviestu un sakapā drumstalās. Tad pamazām pievieno glāzē sajauktu maisījumu no ūdens, etiķa un sakultas olas. Ātri samīca viendabīgu mīklu. Var gadīties, ka ne viss glāzes saturs būs jāpievieno miltu maisījumam - vienreiz man iziet vairāk, citreiz mazāk, iespējams, tas atkarīgs no miltiem.
Kad mīkla samīcīta, sadala to mazākos gabalos - katrai mīklas plāksnei /man parasti sanāk 9-10/, katru ietin pārtikas plēvē un liek ledusskapī dzesēties. Mīklu vajadzētu atdzesēt vismaz pusstundu, bet vēl labāk - mīklu gatavot iepriekšējā vakarā un dzesēt visu nakti.
Kamēr mīkla dzesējas, gatavo vārīto krēmu.
Kad mīkla atdzisusi, ņem pa vienam mīklas gabalam un veltnē iespējami plānāku. Lai vienkāršāk izgriezt vajadzīgo formu, es uz izrullētā mīklas plāksnes uzlieku cepamo formu un ar nazi nogriežu malas.
Mīklu uzrullē uz mīklas ruļļa un pārceļ uz plātī ieklāta cepampapīra, sadursta ar dakšiņu, liek cepeškrāsnī un cep 200C ~10 minūtes vai plāksne līdz zeltaini brūna. Gatavu plāksni liek uz tīra dvieļa dzesēties. Te gan patiešām uzmanīgi - plāksnes ir ļoti trauslas un viegli lūzt. Kā pēdējās cep no mīklas nogrieztās maliņas, tām cepšanas laiks gan īsāks, apmēram kādas 5 minūtes.


Kad visas mīklas plāksnes izceptas un atdzisušas, arī krēms atdzisis, var sākt likt kopā kūku, labākās plāksnes atstājot apakšējai un virsējai kārtai. Starp kārtām un virspusē smērē krēmu, pēc vēlēšanās dažās kārtās liekot jāņogu želeju. Ar lāpstiņu uzziež krēmu arī apkārt kūkai. Ceptos mīklas atgriezumus sasmalcina drupačās un ar tām aplipina kūkas malas un pārkaisa kūku. Kūku liek vēsumā dzesēties, vismaz 3 stundas, vēl labāk - veselu dienu.
Svētkus gaidot, izplaucis arī Ziemassvētku kaktuss. Cits varbūt teiks - ne īsti pareizajā laikā, bet es saku - svētki vienmēr ir laikā!

  

2 komentāri:

  1. Sveicieni jau tagad! :)

    AtbildētDzēst
  2. Piebiedrojos sveicējiem. Par tiem svētkiem pilnīgi taisnība - to nekad nav par daudz un tie vienmēr laikā!

    AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...