svētdiena, 2013. gada 3. marts

Ķiršu pīrāgs ar drumstalām

Bērnībā ķiršu laikā viena no jautrākajām izpriecām bija nevis pati ķiršu ēšana, bet šaudīšanās ar ķiršu kauliņiem. Vislabākā šaušana sanāca, kad kauliņu saspieda starp īkšķi un rādītājpirkstu un tad no visa spēka šāva. Rezultātus neviens nefiksēja, bet smieklu un jautrības netrūka. Šim pīrāgam ķirši jau bez kauliņiem, tā ka šaudīšanās izpalika. Tā vietā garda noēšanās :)


Formai 28 cm diametrā būs vajadzīgs:
pamatnei:
300 g milti
1 tējkarote cepamais pulveris
100 g cukurs
šķipsna sāls
200 g sviests
pildījumam:
400 g saldēti ķirši
2 ēdamkarotes kukurūzas ciete
30 g cukurs
drumstalām:
150 g milti
50 g cukurs
1 tējkarote vaniļas cukurs
100 g sviests
Pagatavošana:
Sajauc viendabīgu mīklu no minētajām sastāvdaļām. No mīklas saveļ bumbu, ietin pārtikas plēvē un liek ledusskapī uz kādu pusstundu. Ķiršus saber katliņā un pārber cukuru, atstāj, lai sāk atdalīties sula.
Kad mīkla atdzisusi, to izņem no ledusskapja un ieklāj formā, veidojot maliņas, tad pamatni sadursta ar dakšiņu un cep 180C ~10 minūtes. Formu ar mīklas pamatni izņem no krāsns un atstāj, lai mazliet atdziest.
Pa to laiku katliņu ar ķiršiem liek uz lēnas uguns un uzvāra. Nolej mazliet sulas un tai piejauc kukurūzas cieti, tad maisījumu lej klāt ķiršiem un maisot karsē līdz sabiezē. Pēc tam ķiršu masu lej virsū mīklai, izlīdzina un pārkaisa ar drumstalām. Tās pagatavo saberžot miltus ar cukuru un sviestu.
Pīrāgu liek cepeškrāsnī un cep 180C ~30 minūtes. Gatavu atdzesē formā 15-20 minūtes.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...