svētdiena, 2013. gada 3. februāris

Šokolādes madlēnas

Šad tad sev jautāju par lietām, ko sen neesmu darījusi - vai vēl mācēšu, vai izdosies? Tā katru pavasari, kāpjot uz velosipēda, domāju - kā nu būs, vai aizies... Vai arī brienot ezerā, ceru, ka peldētmāka taču tā vienkārši nepazūd.
Pāris mēnešus nebiju ķērusies klāt cepumu cepšanai, tāpēc vakar, jaucot mīklu, kaut kur prātā pavīdēja doma - hmm, ... un ja nu aizmirsies? Tomēr nē, viss kārtībā gan ar cepumiem, gan manām prasmēm. Nu, vismaz cepšanas prasmēm :)


Man ir forma 9 madlēnu cepumiem un no tālāk minētā daudzuma sanāca 18 cepumi:
85 g tumšā šokolāde
85 g sviests
2 lielas olas
65 g cukurs
70 g milti
1 tējkarote vaniļas ekstrakts
šķipsna sāls
Pagatavošana:
Ūdens peldē izkausē šokolādi un sviestu /zinu, ka to var darīt arī mikroviļņu krāsnī, bet neesmu to mēģinājusi/. Atdzesētai masai pievieno vaniļas ekstraktu.
Olas puto, ~1 minūti, tad pamazām pievieno cukuru un puto līdz masa palikusi gaiši dzeltena un  palielinājusies apjomā vismaz 2-3 reizes. Turpinot viegli putot, pievieno izsijātus miltus un sāli. Beigās uzmanīgi ar lāpstiņu sajauc olu maisījumu ar šokolādes - sviesta masu. Trauku pārklāj ar pārtikas plēvi un vismaz uz 2 stundām ieliek ledusskapī.
Mīklu ar tējkaroti vai konditorejas maisiņu sapilda formās un cep 170 C ~10 minūtes. Gatavu cepumus kādu minūti atdzesē formā, tad izliek uz režģa un atdzesē pilnībā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...