svētdiena, 2012. gada 30. decembris

Mājas kotletes

Esmu no tiem, kas kotletes varētu ēst teju katru dienu. 
Bija laiks, kad nemaz neriskēju cept kotletes - tās sanāca sausas, pārceptas vai tādas ar kraukšķīgu garoziņu, bet viducī jēlas.
Nezinu, no kā pārņēmu veidu šādi gatavot, bet tagad ne bez lepnuma saku - labākas kotletes par manējām izdodas tikai manai mammai :)


6 -8 porcijām nepieciešams:
1 kg maltā gaļa /noteikti kādai daļai no masas jābūt cūkgaļai ar treknumu, nu vismaz pusei/
2 olas
4 šķēles baltmaizes
1 sīpols
ķiploka daiviņa
sāls, pipari
augu eļļa cepšanai
Pagatavošana:
Malto gaļu kārtīgi samīca ar olām, sasmalcinātu sīpolu un ķiploku, sāli un pipariem. Baltmaizi vispirms izmērcē pienā vai ūdenī un tad pievieno maltai gaļai. Baltmaizes vietā var izmantot rīvmaizi, pēc nepieciešamības pievienojot masai aukstu ūdeni.
No maltās gaļas gaļas ar mitrām rokām veido kotletes un uz lielas uguns strauji apcep no abām pusēm zeltaini brūnas. Tad kotletes saliek ugunsdrošā traukā un cep 180C. Ja nepieciešams, var traukā ieliet nedaudz eļļu
Te gan svarīgi sekot līdz, lai nepārcepas. Minūtes 10-20 atkarībā no kotlešu lieluma un sastāva.
Ja kotletes ir gatavas, bet vēl nav pienācis laiks tās pasniegt, visvienkāršākais veids ir tās atstāt krāsnī un pārklāt ar foliju. 
Un vēl viens knifs - lai noteiktu, vai ir pietiekams sāls un piparu daudzums, pietiek ar mēli pieskarties rokai, ar kuru mīcīta gaļa. Ja garša laba, arī kotletēm tāda būs!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...