sestdiena, 2012. gada 3. novembris

Dzērveņu ķīselis

Nudien rudens ziemas sezonā nav nekā labāka par mūsu pašu dzērvenīti - gan dziedinošo un imunitāti stiprinošo īpašību dēļ, gan virtuvē plašā pielietojuma dēļ. It īpaši man garšo dzērveņu ķīselis - tāds stiprs  salds un vienlaicīgi skābs, ar mazu devu rūgtumiņa. Pielietojums tam visplašākais - biezāku ķīseli var ēst ar pienu, šķidrāku - kopā ar saputotu saldo krējumu vai krēmu.


Verdošā ūdenī ieber tīras ogas, uzvāra un vēl nedaudz pavāra - tik ilgi līdz ogas sāk plīst un "paukšķēt", tad tās kopā ar ūdeni lej sietā un izberž. Pēc tam novārījumu lej katlā, pieber cukuru, vāra līdz cukurs izkusis. Beigās pievieno ar aukstu ūdeni atjauktu kartupeļu cieti, uzvāra, noņem no uguns un atdzesē.
Daudzumus ķīselim katrs var variēt pēc savas gaumes - biezāku vai šķidrāku, saldāku vai ne tik ļoti. Šķidrajam ķīselim es parasti uz 1 litru ūdens ņemu 1-1,5 glāzi ogu, 6-8 ēdamkarotes cukura un 1,5-2 ēdamkarotes kartupeļu cietes.

p.s. kartupeļu cieti atšķaida ar aukstu ūdeni attiecībā ~ 1:4 un verdošam ķīselim pievieno visu uzreiz, samaisa un uzvāra. Ja vārīs ilgi, ķīselis paliks šķidrāks. Bet otrreiz pieliekot ķīselim cieti, var rasties kunkuļi.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...