otrdiena, 2012. gada 23. oktobris

Vārīta mēle

Mēli var gan vārīt, gan sautēt, ēst siltu vai atdzesētu dažādos salātos vai uzkodās. Pats vienkāršākais veids ir maltītē pasniegt šķēlēs sagrieztu siltu mēli kopā ar mērci un piedevām.

Liellopa vai cūkas mēli pārlej ar ūdeni tā, lai tā pilnībā nosegta, uzvāra, noputo. Var arī pēc tam, kad ūdens uzvārījies, to noliet, mēli pārliet ar tīru ūdeni un vēlreiz uzvārīt.
Pievieno garšaugus un garšvielas - burkānu, pētersīļu sakni, selerijas sakni, sīpolu, lauru lapu, sāli, pipargraudus un uz mazas uguns vāra mīkstu. Cūku mēlei būs vajadzīga ~ stunda, liellopa mēlei krietni ilgāk - 2-3 stundas. Gatavību var pārbaudīt, iedurot mēlē ar naža galu - ja tas viegli ieiet mēlē, tā ir mīksta.
Kad mēle gatava, izņem to no buljona un iemērc aukstā ūdenī, lai vieglāk noņemt ādu. Pēc tam mēli ieliek atpakaļ buljonā un uzsilda. Pirms pasniegšanas mēli sagriež šķēlēs, kārto lēzenā traukā un pārlej ar kausētu sviestu vai buljonu, kurā tā vārījās. Visgardāk, protams, kopā ar kartupeļu biezeni. tāpat labi garšo ar vārītiem kartupeļiem un krējuma mārrutku mērci.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...