pirmdiena, 2012. gada 17. septembris

Sēņu ikri ziemai. Divi varianti

Man ļoti patīk sēņot. Pat dzīvojot Rīgā, nelaidu garām nevienu iespēju tikt līdz mežam salasīt sēnes. 
Tagad ir daudz vienkāršāk - kājās gumijnieki, rokās grozs, nazis un - uz priekšu! Pēdējā laikā gan sēņotāju skaits ir palielinājies, it īpaši brīvdienās - jau no agra rīta gar mūsmājām sākas mašīnu plūsma. Bet man ir sava sēņu vieta, kur nezinātāji kāju nesper - no malas brikšņi vien. Pārsvarā gan tur aug cūcenes, bet ne tikai - arī bērzlapes, dažādas bekas un pat baravikas. Cūceņu šoreiz bija tik daudz, ka pat meklēt nevajadzēja - griez vienu un jau redzi nākamo. 
Protams, uzreiz jautājums - ko darīt ar tādu daudzumu? Izlēmu gatavot sēņu ikrus. Tos ziemā var likt gan uz maizes rikas, gan pievienot mērcēm, zupām, sautējumiem. Labi tas, ka sēņu ikrus var gatavot dažādām sēnēm, bet var arī no viena veida.

Sen atpakaļ sēņu ikrus gatavoju pēc šādas receptes:
3 kg vārītas sēnes
3 kg tomāti
1 kg sīpoli
500 ml augu eļļa
sāls
1-2 ēdamkarotes etiķis /pēc vēlēšanās/
Sēnes sasmalcina vai samaļ, tomātus un sīpolus sagriež mazos gabaliņos. Visu liek katlā, pielej eļļu, pēc garšas pieber sāli. Uz mazas uguns sautē pusstundu, ik pa laikam apmaisot. Beigās var pieliet etiķi. Karstu liek burkās un uzglabā vēsumā.

Mājās nebija tik daudz tomātu, tāpēc šoreiz nolēmu pamēģināt citu recepti - ar burkāniem.


Kas vajadzīgs?

2 kg vārītas sēnes
3 lieli burkāni
3 lieli sīpoli
2 glāzes augu eļļa
sāls
1 ēdamkarote etiķis
Pagatavošana:
Sēnes sasmalcina vai samaļ. Burkānus sarīvē uz rupjās rīves, sīpolus sagriež, tad tos atsevišķi apcep. Visu liek katlā, pielej atlikušo eļļu, pēc garšas pieber sāli un uz mazas uguns, ik pa laikam maisot, vāra 30-40 minūtes. Beigās pielej ēdamkaroti etiķa, samaisa, karstu pilda burkās un uzglabā vēsumā.

Salātiem izmantoju cūcenes, vilnīšus un gailenes - vārīju atsevišķi, ~15 minūtes, cūcenes un vilnīšus vēl arī mērcēju. Salātus sadalīju uz pusēm - vienu daļu vārīju pēc minētās receptes, otrai pievienoju vairākas ēdamkarotes tomātu pastu. 
Bez tomātu pastas salātiem ir maigāka garša, savukārt ar pastu - skābāka, nedaudz asāka.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...