sestdiena, 2012. gada 1. septembris

Marinēti gurķi

Recepte, kas izturējusi laika pārbaudi un mūsu ģimene to atzinusi par labāko starp labākajām. Arī visi pārējie, kas pagaršojusi, slavē un taujā pēc receptes.
Pirmajā brīdī daudzus, iespējams, nošokēs marinādes sastāvdaļu proporcijas. Bet tieši tās ir tas, kas šos gurķus padara tik garšīgus un vienkārši pagatavojamus. Vakar 30 kg gurķu marinēšana mums aizņēma nedaudz vairāk par 3 stundām. Tas tikai tāpēc, ka gurķi nav jāsterilizē.

Gurķus noteikti pirms marinēšanas izmērcē aukstā ūdenī vismaz 12 stundas.
Tad tos uz dažām minūtēm pārlej ar verdošu ūdeni - tā gurķi tiek noblanšēti un vienlaicīgi tos var vieglāk un blīvāk salikt burkās.
Burkas apakšā liek 1-2 ķiploka daiviņas, melno un smaržīgo piparu graudiņus, ķiršu un upeņu lapas /noteikti, jo pateicoties tām, gurķi iegūst kraukšķīgumu!/, lauru lapu, tad saliek gurķus, virsū dilles.
Gatavo marinādi - uz 1l ūdens ņem 2 ēdamkarotes sāls, 3 ēdamkarotes cukura. Kad uzvārās, pievieno 2 ēdamkarotes etiķa esences. Tūlīt, gandrīz verdošu marinādi lej pāri gurķiem, aizvāko. Burkas apgāž un satin segās, lai lēnām atdziest.
Vēl kas - kad gurķu burka izēsta, nesteidzies liet ārā marinādi - ar to var iegūt fantastiski gardu tomātu mērci - vienkārši sajauc tomātu pastu ar gurķu marinādi pēc garšas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...