pirmdiena, 2012. gada 24. septembris

Aukstā gaļa

Īstā meistare aukstās gaļas pagatavošanā ir mana mamma. Tā viņai izdodas vienmēr. Reta ir reize, kad ciemojoties pie viņas, galdā nav bļodiņa ar auksto gaļu. 
Ja arī man izdodas aukstā gaļa, tas, lielākoties, pateicoties mammai. 
Parasti aukstai gaļai izvēlos cūkas stilbiņu, jo tad buljons labi sarec un nav nepieciešams pievienot želatīnu.


Gaļu liek katlā, pārlej ar aukstu ūdeni tā, lai tas tikko nosegtu gaļu. Uzvāra, noņem putas, tad pievieno sāli, piparu graudiņus, garšsaknes pēc izvēles - burkānus, pētersīļus, selerijas. Vāra uz lēnas uguns līdz gaļa viegli nāk nost no kauliem.
Gaļu izņem no buljona, atdala no kauliem un sagriež gabaliņos. Buljonu nokāš, nostādina, ja nepieciešams, nosmeļ taukus.
Bļodiņā apakšā liek sagrieztu vārītu burkānu, ja vēlas, var ielikt arī kādu zaļumu - dilles zariņu vai pētersīļa lapiņas, virsū liek gaļas gabaliņus un pārlej ar buljonu. Trauku liek vēsā vietā, lai sarec.
Pasniedzot auksto gaļu, to izņem no bļodiņas apgāžot uz lēzena šķīvja. Ēdot klāt pēc izvēles ņem sinepes, mārrutkus vai etiķi. Vēl man garšo, ja etiķi sajauc ar sinepēm.
Ja gaļa ir trekna - to labāk nevis griezt gabaliņos, bet samalt. Tad samalto gaļu atjauc ar buljonu līdz vajadzīgai konsistencei un ar kausu salej bļodiņās.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...