ceturtdiena, 2012. gada 16. augusts

Korejiešu gurķi

Visticamāk, ka šiem salātiem nav nekāda sakara ar Koreju un tās virtuvi tāpat kā iecienītajiem korejiešu burkāniem. Bet šoreiz tas nav svarīgi - galvenais, ka salāti ir neticami gardi, aromātiski, neparasti un pikanti. 
Pirmais šo recepti no portāla povarenok.ru izmēģināja mans brālis Artūrs. Tā kā atsauksmes bija ļoti iedvesmojošas, tad nu arī mēs ķērāmies pie gatavošanas.

Šādi ir tikko sajaukti salāti
Vajadzēs:
3 kg gurķi
300 g burkāni
1,5 ēdamkarotes sāls
pusglāze cukurs
250 ml 9% galda etiķis
250 ml augu eļļa
pusglāze ķiploku - man 2 lielas galviņas, bet varēja arī vairāk
puspaciņa garšvielas korejiešu burkāniem un salātiem - pirktas Maximā, citos veikalos it kā neesmu manījusi. Tā kā man nebija paciņa, bet lielāks iepakojums, liku pēc garšas - sākumā 4 ēdamkarotes, bet pēc laika pagaršojot, tomēr pieliku vēl vienu
Pagatavošana:
Gurķus sagriež gareniski 4 daļās, burkānus sarīvē ar speciālo rīvi korejiešu burkāniem. Es izmantoju šādu nazi. Ķiploku sasmalcina vai izspiež ar ķiplokspiedi. Lielā traukā sajauc gurķus ar burkāniem, pievieno garšvielas, eļļu, etiķi. Visi kārtīgi sajauc, uzliek vāku un atstāj uz diennakti, ik pa laikam apmaisot.

Salāti pēc diennakts

Pēc tam salātus saliek burciņās un sterilizē - 0,5 l burciņas 15 minūtes. Grūti precīzi pateikt, cik sanāk no minētā daudzuma - man septiņas 0,5 l burciņas, bet daļa salātu apēdās jau gaidīšanas procesā :)

2 komentāri:

  1. Sadus gurkisus tikai bez burkaniem ar korejiesu garsvielam gimenei jau gatavoju divus gadus, garsho lieliski.Loti suligas un gardas ari svaigas bietes ar korejiesu garsvielam, sanak labak, ka korejiesu burkanu salati!!!

    AtbildētDzēst
    Atbildes
    1. Garšo tiešām lieliski, noteikti gatavošu arī turpmāk. Pamēģināšu arī bietes!

      Dzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...