otrdiena, 2012. gada 19. jūnijs

Mājas siers ar zaļumiem

Uz šo mani iedvesmoja Ilga Reizniece - kādā no TV raidījumiem svētdienas vakarā viņa mudināja katrai saimniecei uz Jāņiem sasiet sieru. Pat ja tas nesanāk, tomēr mēģināt. Lai sanāktu, izvēlējos recepti, kas par visiem 100 garantē labu iznākumu. Produkti visiem pieejami, pagatavošana patiešām viegla, ēst var jau nākamā dienā. Nu, vai nav labi?
Un jā, lielais paldies Ilgai Reizniecei!
Nepieciešams:
1 l piena
1 l kefīra
6 olas
4 tējkarotes sāls
zaļumi pēc izvēles - dilles, maurloki, pētersīļi
Pagatavošana:
Katlā lej pienu un kefīru, karsē uz mazas uguns, ik pa laikam apmaisot. Negaidot, kad maisījums sāks vārīties, tievā strūklā lej klāt viegli sakultas olas ar sāli. Uzkarsē līdz viršanai, turpina karsēt ik pa laikam apmaisot, līdz sāk atdalīties sūkalas. Katlu noņem no uguns un atstāj pāris minūtes, lai atdziest. Tad piejauc sasmalcinātus zaļumus un apmaisa. Masu lej caurdurī, kurā ieklāta divās kārtās salocīta marle. Marles malas saņem kopā un cieši sagriež /savērpj - tā kā žņaugu/, lai notek šķidrums. Pēc tam sieru ar visu marli liek bļodiņā vai citā traukā, marli atloka un pārliek pāri sieram tā, lai tas būtu nosegts. Sieram uzliek slogu un liek uz nakti ledusskapī. Nākamā rītā jau var griezt un likt uz maizes rikas.
Siera garša nedaudz atgādina Talsu rituli ar zaļumiem. 
Zaļumi nav vienīgais, ko var pievienot sieram - stiprākas garšas cienītāji var piemest sarkanos piparus vai izspiestas ķiploku daiviņas, Jāņu noskaņās labi derēs ķimenes.Savukārt tiem, kam patīk sēkliņas, var piebērt linsēklas vai saulespuķu sēklas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...