ceturtdiena, 2012. gada 17. maijs

Liellopa astes zupa ar tomātiem

Arī pavasarī gadās dienas, kad ārā ir tik drēgns un nepatīkams, ka tā vien gribas iekurt kamīnu un uzēst kārtīgu sildošu, bezgala gardu zupu kā šī. 
Tomēr, tomēr. Lai cik garda būtu zupa un vienkārša un viegla tās pagatavošana, pats gatavošanas process ilgst 3 /!/ stundas. Tas gan ir zupas vienīgais mīnuss.
Nepieciešams:
liellopa aste, ~1 kg
2 burkāni
3-4 seleriju kāti
1 mazā kārba konservētu tomātu
1 liels sīpols
2-3 kartupeļi /var aizvietot ar kāli vai selerijas sakni/
sāls, pipari
2 lauru lapas
pāris timiāna zariņi
augu eļļa cepšanai
Pagatavošana:
Ja pērkot aste nav sadalīta gabalos, tad vajadzētu mēģināt to izdarīt pašam un ar kārtīgu nazi sadalīt ~5-7 cm garos gabalos. Tad tos karstā pannā apcep zeltaini brūnus no visām pusēm, pārliek katlā un pārlej ar ~1,5 l ūdens /lai astes gabaliņi būtu pārklāti/, uzvāra un, ja vajadzīgs, noputo.
Tajā pašā pannā apcep palielos gabalos sagrieztus burkānus, sīpolu, seleriju kātus, pievieno gabalos sagrieztus konservētos tomātus un cep vēl pāris minūtes. Apceptos dārzeņus liek katlā klāt gaļai, pieber sāli, piparus, pievieno lauru lapas un timiānu. Katlam uzliek vāku un uz ļoti mazas uguns vāra 2,5-3 stundas līdz gaļa ir mīksta.
Tad astes gabaliņus un lauru lapas izņem no zupas. Dārzeņus sablendē /tomēr ne viendabīgā masā, bet tā, lai paliek mazi dārzeņu gabaliņi/, gaļu atdala no kauliem un liek atpakaļ zupā. Tad zupu vēlreiz uzvāra un vāra vēl pāris minūtes. Ja nepieciešams, zupai vēl pieber sāli, piparus, asākai, pikantākai garšai - čili piparus.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...