trešdiena, 2012. gada 4. aprīlis

Lieldienu maizītes jeb Hot Cross Buns

Mīkstas, aromātiskas, tradicionāli tiek pasniegtas Lielajā piektdienā, bet, protams, var baudīt arī jebkurā citā laikā.
Nepieciešams:
mīklai:
450 g miltu
200 ml piens
14 g sausais raugs
50 g + 1 tējkarote cukurs
pustējkarote sāls
2 tējkarotes garšvielu /pievienoju - 1/2 tējkarote kanēļa, 1/4 tējkarote maltu krustnagliņu, 1/4 tējkarote muskatrieksta un tējkaroti vaniļas cukura/
70 g sviests
liela sauja žāvētu augļu vai riekstu /man - žāvētas dzērvenes/
1 ola
glazūrai:
100 g pūdercukura
1 ēdamkarote auksta ūdens
mazliet olas baltuma
pārsmērēšanai:
1 ēdamkarote piena
olas dzeltenums
Pagatavošana:
Uzsilda pienu un iejauc tajā raugu un 1 tējkaroti cukura, atstāj 10 minūtes aktivizēties. Uz darba virsmas izsijā miltus, piejauc sāli, cukuru, garšvielas un sasmalcinātus žāvētus augļus vai riekstus. Miltos izveido bedrīti un tajā ielej izkausētu sviestu un pienu ar raugu, iesit olu, sajauc un mīca mīklu, 10-15 minūtes, līdz tā ir gluda un nelīp pie pirkstiem. Mīklu liek bļodā, pārsedz ar tīru dvieli un siltā vietā noliek uzrūgt, ~stundu. Ja mājās ir maizes cepamā mašīna, procesu krietni var atvieglot un mīklu sajaukt tajā, izvēloties attiecīgu režīmu.
Uzrūgušu mīklu sadala 12-15 bumbiņās /man sanāca 13/, saliek uz plātī ieklāta cepampapīra un atstāj nobriest vēl kādas 5 minūtes. Pa to laiku sajauc olas dzeltenumu ar pienu. Maizītēm ar asu nazi krusteniski iegriež un pārsmērē ar olas piena maisījumu. Cep 190C ~20 minūtes.
Kamēr cepas maizītes, sajauc glazūru - pūdercukuram piejauc aukstu ūdeni un mazliet olas baltumu. Ūdens vietā var ņemt arī citrona sulu vai ūdeni ar citronu sulu vienādās daļās.
Vēl siltām maizītēm griezumu vietās pārlej glazūru. 
Iedvesma no simplyrecipes.com

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...