svētdiena, 2012. gada 25. marts

Sniegpulkstenītes

Sniegpulkstenītes ir no tiem augiem, kuri pavasarī steidz uzziedēt vieni no pirmajiem un priecēt mūs ar saviem trauslajiem ziediņiem.
Sniegpulkstenītes ir daudzgadīgi, sīki vai nelieli amariļļu dzimtas lakstaugi ar baltiem ziediem, kas karājas uz leju pie kātiņa kā piliens. 
Sniegpulkstenītes stāda augustā - septembrī, lai pirms sala atnākšanas tās pagūtu iesakņoties. Tā kā sniegpulkstenīšu sīpoli ir mazi, tos stāda kopā pa 25-30 dziļumā, kas ~3x lielāks par sīpola diametru /vieglā smilšzemē - mazliet dziļāk, smagā, mālainā - seklāk/. Stādot jāiegaumē - sniegpulkstenīšu sīpolus atšķirībā no citām sīpolpuķēm nedrīkst apžāvēt - tās jāstāda tūlīt.
Sniegpulkstenītes ir piemērotas arī stādīšanai zālienā, kur tās kopā ar citām sīpolpuķēm atdzīvina zālienu, lai tas nav tik vienmuļš. Sniegpulkstenītes var stādīt labi redzamās vietās zālienā, kā arī zem lapu kokiem un krūmiem. No ēnas nav jābaidās, jo agri pavasarī kad sniegpulkstenītes uzzied, kokiem lapas vēl nav uzplaukušas.
Pēc noziedēšanas sniegpulkstenīšu lapas vēl pāris nedēļas turpina augt, uzkrājot barības vielas nākami ziedēšanai. Tāpēc šajā laikā tās nevajag griezt vai pļaut.
Ir vērts parūpēties, lai pie mājas agri pavasarī vēl no sniega sprauktos sniegpulkstenītes! Jo, kā dziesmā - uzzied sniegpulkstenītes un šķiet - dzīve gaišāka kļūst!

2 komentāri:

  1. manas mīļākās puķes. ikgadus mamma dzimšanas dienā dāvina pirmos savā dārzā uzziedējušos sniegpulkstenīšus :))

    AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...