trešdiena, 2012. gada 21. marts

Ātrā picas mīkla

Kad vēl dzīvoju Rīgā, diezgan bieži pasūtījām picas - gan vēlā darbdienas vakarā, kad nav spēka kaut ko gatavot, gan kopā sanākot draugiem. Pārceļoties uz dzīvi lauku mājā, šī iespēja mums ir zudusi, tāpēc picu cepam paši, izmēģinot dažādas receptes. 
Šī mīkla ir labs risinājums, ja laika nav daudz, bet ēst gribas ļoti ļoti, jo visam procesam kopā vajadzēs mazliet vairāk kā pusstundu. 
Un vēl viens neapšaubāmi šīs mīklas pluss - ja nu kāds gabaliņš picas paliek neapēsts, tad tam nekāda vaina nebūs arī nākamajā dienā, jo mīkla neizkalst.
Mīklai nepieciešams:
200 g biezpiena
2 olas
100 ml augu eļļas
1,5 tējkarote cepamais pulveris
350 g milti
sāls
Pagatavošana:
Ar dakšiņu saspaida biezpienu /derēs arī vairs ne pirmā svaiguma biezpiens/, piejauc olas un eļļu. Iesijā miltus ar cepamo pulveri un samīca mīklu.
No minētā daudzuma sanāk divas picas, tāpēc mīklu sadala divās apmēram vienādās daļās, katru plāni izrullē ripas formā un pārliek uz plāts. Tālāk jau katra paša izvēle, ko likt virsū. Es pamatni pārsmērēju ar Spilvas tomātu mērci ar saulē kaltētiem tomātiem, tad pārkaisīju ar rīvētu Krievijas sieru, virsū liku plānās šķēlēs sagrieztu salami, melnās olīvas, marinētus gurķīšus, ķiršu tomātiņus. Vēlreiz pārkaisīju ar rīvētu sieru un gabaliņos saplucinātu mocarellu. 
Cep 180C ~20 minūtes.

2 komentāri:

  1. Paldies! Šodien pamēģināju, sanāca ļoti labi! Vai uz šīs mīklas bāzes var cept arī plātsmaizes, piemēram?

    AtbildētDzēst
    Atbildes
    1. Plātsmaizi pati neesmu cepusi, bet kāpēc gan nepamēģināt? :)

      Dzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...