trešdiena, 2012. gada 15. februāris

Gaļas ruletītes ar sīpolu, žāvētu ābolu un diļļu pildījumu

Cik atceros, manā bērnībā nevienos lielākos godos neiztika bez gaļas ruletītēm. Mamma un krustmāte tās sauca par irbītēm. Pildījums katru reizi bija atbilstošs tam, kas bija dabūjams vai sarunājams veikalā. Citreiz tas bija kāds kūpinājums, citreiz - rupjmaizes gabaliņš ar speķi. Bet vienmēr tas bija ļoti ļoti garšīgi. Šādu pildījuma variantu - ar žāvētiem āboliem un dillēm - ierādīja mana tēta māsīca Edīte no Cēsīm. Tas joprojām man ir garšas ziņā  visinteresantākais un laiku pa laikam gatavoju gaļas ruletes tieši ar šo pildījumu.
Gaļas mīkstumu /man vislabāk patīk kakla karbonāde, der gan cūkas, gan liellopa gaļa/ sagriež šķēlēs, izklapē, pārkaisa ar sāli un pilda ar žāvētu ābolu, sīpola ripām un kaltētām /svaigas īsti te neiederās, esmu mēģinājusi/ dillēm. Gaļu satin ruletē un cieši pārsien ar kulinārijas diegu. 
Ruletes apcep no visām pusēm un liek ugunsdrošā traukā /trauka apakšā ielej mazliet buljona vai ūdens/, uzliek vāku un sautē 180C ~30 minūtes.
Ja cepeškrāsns nav, ruletes liek katliņā ar biezu apakšu un sautē uz mazas uguns. Pirms pasniegšanas diegu noņem.
Studiju laikos nebija vēlēšanās ilgi stāvēt pie plīts, tad gatavoju ātro variantu - gaļu sagriež šķēlēs, izklapē, liek traukā kārtās - kārta ar gaļas šķēlēm /neapceptām/, pārkaisa sāli, tad kārtu ar sīpoliem, āboliem, kaltētām dillēm, atkal gaļu un tā tālāk. Ielej nedaudz buljonu vai ūdeni un uz mazas uguns sautē gatavu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...