ceturtdiena, 2011. gada 29. decembris

Pelēkie zirņi ar žāvētu gaļu

Aizvadīti vieni no gada jaukākiem svētkiem - Ziemassvētki. Svētki iesākās ar visas mūsu ģimenes kopā sanākšanu pie Laumas. No Madonas atbrauca mamma, bet no Parīzes - Linda. Bet no kurienes uzradās un tikpat pēkšņi pazuda Ziemassvētku vecītis ar lielu dāvanu maisu, tā arī nepaguvām atšifrēt.
Svētku galdam bija sarūpēti dažādi gardumi - pašu lasītas un sālītas sēnītes, cepta vista, krāsnī cepti kāļi, sutināti skābie kāposti. Un protams - pelēkie zirņi ar sīpoliem un žāvētu cauraugušu gaļu. Pagatavošana vienkāršāka par vienkāršu, bet kā garšo!
Mērcētus pelēkos zirņus /vislabāk jau iemērc iepriekšējā vakarā un atstāj mērcēties uz nakti/ vāra gatavus, pieberot sāli un, ja vēlas, garšaugus vai garšvielas. Bet man patīk bez jebkādām blakus garšām. Sasmalcina sīpolu un sagriež gabaliņos žāvētu gaļu - var ņemt gan cūkas krūtiņu, gan cūkas vaidziņus, es izvēlos, kur treknuma vairāk, jo tad cepšanas laikā vairs nav nepieciešams pievienot taukvielas. Lielā, dziļā pannā liek sagriezto gaļu un sīpolus un cep, līdz no gaļas iztecējuši tauki un sīpoli mīksti, tad pieber vārītos zirņus, kārtīgi sajauc un vēl pacep pāris minūtes, lai garšas un smaržas sasūcas. Ēd siltu. Ja klāt vēl kefīrs, neko vairāk nevajag. Nu nevar latvieša vēders bez pelēkiem zirņiem.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...