otrdiena, 2011. gada 13. decembris

Biezpiena un piparu kūka

Ieraugot žurnālā "Dienas ēdieni" biezpiena un piparu kūku, uzreiz zināju, ka reiz to izcepšu. Un tā nu sanāca, ka divās dienās izcepu divas šīs kūkas.
Pirmo cepu pēc žurnālā publicētās receptes.
Otrā kūka tapa, pateicoties pirmās kūkas, ja tā varētu teikt - "ražošanas brāķim" - nedaudz izmainīju tās salikšanu, kā arī krēma un virskārtas sastāvdaļu proporcijas. Tāpēc vispirms žurnāla oriģinālā recepte, bet pēc tās jau manas piezīmes kūku cepšanas un salikšanas procesā.
Sastāvdaļas:
biskvītam:
5 olas
5 ēdamkarotes pūdercukura
5 ēdamkarotes miltu
1 ēdamkarote piparkūku garšvielas /nopērkama Gemosā/
biezpiena krēmam:
600 g biezpiens
500 ml saldā krējuma
120 g cukura
1 ēdamkarote piparkūku garšvielas
3 paciņas putukrējuma stindzinātāja
3 ēdamkarotes brūkleņu ievārījuma
virsmai:
500 ml saldā krējuma
2 paciņas putukrējuma stindzinātāja
3 ēdamkarotes pūdercukura
4-5 ēdamkarotes Lāču rupjmaizes rīvmaize
Pagatavošana:
Atdala olas baltumus no dzeltenumiem, baltumus saputo stingrās putās. Olu dzeltenumiem pieber pūdercukuru, piparkūku garšvielas un saputo. Pēc tam iesijā miltus un vēlreiz saputo.
Olu dzeltenumus sajauc ar baltumiem, lej formā, kurā ieklāts cepamais papīrs. Cep 180C 20-25 minūtes. Cepot formu pārklāj ar cepamo papīru, tad biskvīta virsa neapdeg un mīkla izcepas vienmērīga.
Pagatavo biezpiena krēmu - saldo krējumu lej traukā, pievieno biezpienu, cukuru un nepilnu ēdamkaroti piparkūku garšvielas. Lai masa būtu stingrāka, tai pievieno putukrējuma stindzinātāju. Ja to neliek, par trešdaļu samazina saldā krējuma daudzumu, lai pildījums nebūtu šķidrs. Puto, līdz veidojas stingra masa.
Kad mīklas pamatne atdzisusi, to pārziež ar ievārījumu. Nākamajā kārtā liek biezpiena krēmu. Lai kūka nenošķiebtos, kūkai apkārt apliek cepamās formas malu. Virskārtā liek putukrējumu. Saldajam krējumam pievieno pūdercukuru, stindzinātāju un visu sakuļ. līdz veidojas bieza masa. Ar putukrējumu noziež arī kūkas malas. Kūku pārkaisa ar izsijātu rīvmaizi.
Manas piezīmes:
Formas izmērs - receptē tas nebija minēts. Pēc kūkai paredzētajiem apjomiem, saprotams, ka plāna šī kūka nav. Tomēr nez kāpēc izcepu biskvītu apaļajā formā ar diametru 23 cm. Rezultātā biskvīts man likās pamatnei par biezu. Tā kā plānos bija cept vēl vienu kūku, ātri izlēmu sajaukt mīklu par jaunu un biezo pamatni izmantot otrai kūkai, tobrīd īsti gan vēl nezinot kā. No krājumiem izvilku cepamo gredzenu, ko var pielāgot kūkas vajadzīgajam izmēram, un tapa biskvīts jau 30 cm diametrā. Tas ir nedaudz par lielu, bet to secināju tikai jau kūkas salikšanas laikā. Varētu būt, ka optimāli ir 26-28 cm.

Cepamais papīrs - ja izmanto cepamo papīru, tad to klāt tikai formas apakšā un pārkaisīt ar nelielu daudzumu miltu, bet formas malas izsmērēt ar sviestu.

Biezpiens - pirmajai kūkai izmantoju vājpiena biezpienu, tomēr labāka izdevās otra kūka ar pilnpiena biezpienu. Un vēl - man prasījās, lai biezpiens būtu viendabīgāks, nākošo reizi jāpamēģina biezpienu izmalt.

Ievārījums - brūkleņu ievārījuma vietā izmantoju dzērveņu un ar 3 ēdamkarotēm noteikti ir par maz - daudzums vismaz jādubulto. 

Putukrējuma virsma - lai gan 2 paciņas putukrējuma stindzinātāja ir atbilstoši norādītajam, tas tomēr neturējās un notecēja. Tāpēc, cepot otro kūku, mainīju proporcijas - biezpiena krēmam pievienoju 600 ml saldā krējuma /nemainot ne salduma, ne stindzinātāja daudzumu/, bet virsmai - 400 ml. Rezultātā - biezpiena krēms bija maigāks un pietiekami stingrs. Savukārt virsma bija biezāka, nenotecēja, arī daudzums bija pilnīgi pietiekams gan virsmai, gan kūkas malu apsmērēšanai.

Kūkas salikšana - otrai kūkai biezo biskvītu pārgriezu uz pusēm un izveidoju 2 kārtas ar biezpiena krēmu. Un šādi man patika pat labāk kā oriģinālā. Ak jā, vēl kas - kūkai noteikti jāļauj pastāvēt, lai sadraudzējas biskvīts ar krēmu, putukrējuma kārtu var uzklāt pirms pasniegšanas.

Kopumā varu teikt, ka abas kūkas izdevās gardas un tika notiesātas rekordātrumā. Pirmo kūku pat nepaguvu iemūžināt, otrai paguvu noķert pēdējo gabalu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...