pirmdiena, 2011. gada 7. novembris

Izbrauciens ar laivu

Brīvdienās man tika vienreizēja iespēja - ar laivu izbraukt pa Mazo Baltezeru, tālāk pa Baltezera kanālu uz Lielo Baltezeru un tad pa Juglas kanālu līdz Juglai. No tālāka brauciena uz Ķīšezeru šoreiz atteicāmies, jo, lai gan skaisti spīdēja saule, tā tomēr nedeva siltumu.
Laikam jau tikai tad, ja pēkšņi, braucot pa Tallinas šoseju, neredzētu ezerus abās ceļa pusēs, sāktu domāt - kaut kas nav tā, kaut kā pietrūkst. Tik ierasta un pašsaprotama ir kopējā ainava ar Baltezeriem. 
Bet kāds ir skats no ezera? Teju katru dienu braucot gar Mazo Baltezeru, tā aprises bija tikai nojaušamas.Tas, cik tomēr ezeri ir lieli, izjūtams sēžot laivā ezera vidū un saprotot - zem tevis ir pāris metri līdz zemei, bet līdz krastam - vairāki desmiti.
Mazo Baltezeru ar Lielo Baltezeru savieno  430 metrus garais Baltezera kanāls. 
To izraka pagājušā gadsimta sākumā, lai savienotu ezerus un būtu kā daļa no ūdensceļa koku pludināšanai līdz pašam Vecmīlgrāvim. Koku pludināšana tika pārtraukta jau gandrīz pusgadsimtu atpakaļ, tomēr Didža krustmātei tā joprojām atmiņā. Kā nekā - ar to saistīti daudzi darba gadi.

Baltezera kanāls

Vēl viena lieta, kas izzudusi līdz ar straujo dzīves ritmu /bet varbūt arī kādu citu iemeslu dēļ?/ - kuģīša satiksme no Juglas līdz Alderiem Mazā Baltezera krastā.

Piestātne Baltezera kanālā

Par to liecina tikai piestātnes, kas tavu brīnumu - nav izdemolētas. Ja nu vienīgi atsevišķām doti kolorīti vietējie nosaukumi.

Piestātne Juglas kanālā

Arī Juglas kanāls ir daļa no ūdensceļa, tas savieno Lielo Baltezeru ar Juglas upi un ir ~ 3 km garš.


Juglas kanāls pie Lielā Baltezera


Juglas kanāls pie Juglas

Ne tikai mēs priecājāmies un izbaudījām skaisto rudens dienu.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...