trešdiena, 2011. gada 5. oktobris

Marcipāna cepumi

Šķirstot pierakstītās receptes, ir gadījies, ka tā gribētos uzcept kādus cepumus, bet nekā nebija - vajadzīgs marcipāns. Īpaši gan uz veikalu neskrēju un nemeklēju, tas pie manis atnāca, ja tā varētu teikt, pats - stāvot rindā pie kases Gemosā ieraudzīju mazu paciņu ar vēl mazāku uzlīmi - marcipāns /līdz šim bija laimējies uz tūlītējo apkalpošanu, kad nav prātā lūkoties, kas nolikts turpat vai acu priekšā/.
Šie tātad ir mani pirmie cepumi ar marcipānu un arī vieni no garšīgākajiem, kādus esmu ēdusi. Trausli, neuzbāzīgi saldi, ar viegli nojaušamu mandeļu garšu.
Cepumiem nepieciešams:
200 g mīksta sviesta
50 g pūdercukurs
2 tējkarotes vaniļas cukurs
50 g marcipāns
250 g miltu
olas dzeltenums
brūnais cukurs
Pagatavošana:
Sviestu saputo ar pūdercukuru un vaniļas cukuru, pievieno marcipānu /vieglāk to izdarīt, sarīvējot/, kārtīgi visu sajauc viendabīgā masā. Pievieno izsijātus miltus un sajauc - mīkla sanāk mīksta un vijīga. Mīklu sadala 3-4 daļās un saveļ desiņas /diametrs apmēram kā divlatniekam/, ietin pārtikas plēvē un liek ledusskapī uz vairākām stundām vai uz nakti.
Desiņu iztin no plēves un apsmērē ar sakultu olas dzeltenumu un apviļā cukurā. Ar asu nazi sagriež ~7-10 mm biezumā, liek uz cepamplāts, kurā ieklāts cepamais papīrs, ne pārāk tuvu vienu no otra un cep 190C ~12 minūtes.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...