svētdiena, 2011. gada 23. oktobris

Ķirbju pankūkas

Ārkārtīgi mīkstas pankūkas ar maigu, neuzbāzīgu garšu. Un vēl - krāsa, krāsa! Tik maigi dzeltenas, ka nenopriecāties. Būtu ķirbis no oranžajiem, būtu košāka krāsu spēle.

500 g ķirbja biezeņa* sajauc ar 2 olām, cukuru, šķipsniņu sāls, pielej ~80-100 ml piena un iesijā tik miltu, lai mīkla būtu bieza krējuma konsistencē. Cep sakarsētā eļļā no abām pusēm zeltaini brūnas pankūkas. Vislabāk garšo vēl karstas ar skābu krējumu.
___________________________
*Ir divi varianti, kā iegūt ķirbja biezeni. Pirmais - ķirbi sagriež palielos gabalos,izņem sēklas un ar visu mizu cep cepeškrāsnī 180C līdz tas gatavs - ~20-30 minūtes, pēc tam atdzesē un ar karoti izkasa mīkstumu. Lai iegūtu viendabīgu masu, mīkstumu var vēl sablendēt.
Otrs variants - ķirbi tāpat sagriež gabalos, nogriež arī mizu un nelielā ūdens daudzumā vāra gatavu. Ūdeni iespēju robežās nolej un masu sablendē.
Esmu gatavojusi biezeni abos veidos un nav tā, ka vienam vai otram dotu priekšroku. Abi pagatavošanas veidi ir pietiekami vienkārši un biezenis vienlīdz garšīgs. Ja uzreiz nav iespējams izlietot visu biezeni, pāris dienas tas var stāvēt slēgtā traukā ledusskapī. Bet, ja tas neder - ķirbja biezeni var sasaldēt. Es tam izmantoju tukšas mascarpone siera kārbiņas /noteikti der arī citas/ - tad skaidri zinu, ka mazajā ir 250 g biezeņa, bet lielajā - 500 g. Ļoti ērti.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...