pirmdiena, 2011. gada 29. augusts

Augļu drumstalu kūka

Dzimšanas dienā Artūrs un Rita mani iepriecināja /vēlreiz paldies!/, uzdāvinot Džeimija Olivera /Jamie Oliver/ pavārgrāmatu. Lai gan globālajā tīmeklī iepriekš biju daudz skatījusies un lasījusi gan par viņu pašu, gan viņa receptes, grāmata ir pavisam kas cits, man tā ir vērtība. Par tādiem kā es, parasti saka – grāmatu tārps. 
Šo grāmatu vispirms pāris reizes izšķirstīju un izbaudīju ar acīm, tad izlasīju un zināju, ar ko sākt. Un te nu ir – augļu drumstalu kūka. Vienkārši un ātri pagatavojama, un ļoti garda!
Sastāvdaļas 6 porcijām:
455 g augļu / šai receptē var izmantot jebkuru augļu kombināciju atbilstoši sezonai, man bija āboli, nektarīni un plūmes, uz svariem neliku, paļāvos uz izjūtām/
3 ēdamkarotes cukura
drumstalām:
225 g miltu
115 g sviesta
90 g cukura
šķipsniņa sāls
Pagatavošana:
Visas drumstalām paredzētās sastāvdaļas samaisa ar mikseri vai rokām, līdz veidojas drumstalas.
Augļus liek karstumizturīgā veidnē un pārkaisa ar cukuru, uzber drumstalu maisījumu un  mazliet sakrata trauku, lai drumstalas izlīdzinās. Liek cepeškrāsnī un cep 200C 30 minūtes vai tik ilgi, līdz virsma kļuvusi zeltaini brūna. Ēd ar saldējumu, maskarpones vai vaniļas krēmu.
Variants:
Pusi no miltu daudzuma aizstāt ar auzu pārslām vai arī daļu no tiem – ar sasmalcinātiem riekstiem. Var pievienot arī tējkaroti malta ingvera.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...