sestdiena, 2011. gada 20. augusts

Ātrais ābolu pīrāgs

Pa ceļam no skolas uz māju bija piena veikals, kurā varēja dabūt visgardākos saldējuma kokteiļus. Turpat par 22 kapeikām  tirgoja arī kūkas - eklērus, smilšu kūkas, krēmšnites un vēl visādus gardumus. Mana izvēle bieži vien apstājās pie ābolkūkas. Toreiz likās, ka nekā garšīgāka nemaz nav. Tomēr pēc daudziem gadiem man ir izdevies atrast recepti, kā ļoti ātri un vienkārši tikt pie gardumgarda ābolu pīrāga.
Sastāvdaļas:
saldēta kārtainā bezrauga mīkla - 2 plāksnes
liels ābols - 1
cukurs ~ ½ glāze
kanēlis - 1 tējkarote
ola - pārsmērēšanai
Pagatavošana:
Mīklu mazliet atkausē, nedaudz izveltnē. Pusi mīklas liek uz plāts, kurā ieklāts cepampapīrs, sadursta ar dakšiņu un cep 15-20 minūtes 200C līdz mīkla gandrīz gatava. Tad virsū uzliek mazos gabaliņos sagrieztu ābolu, pārkaisa cukuru, kas sajaukts ar kanēli. Pārklāj ar otru pusi mīklas. Pārsmērē sakultu olu un cep 25-30 minūtes 200C. Atdzesē un sagriež gabalos.

3 komentāri:

  1. Super! Tikko uzcepām. Ātri, vienkārši, pa lēto un ļoooti garšīgi! Paldies ;)

    AtbildētDzēst
  2. Lasot pirmās rindas, nodomāju, man arī skolas laikā bija gardākie saldējuma kokteiļi kulinārijā un kūkas, arī šīs, un vēl milzu mīkstās piparkūkas, kādas vairāk dzīvē nav garšotas... Nākamais ieraksts visu izskaidro:) Un paldies par recepti, izmēģināšu-tik vienkārši un noteikti gardi

    AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...